Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zbytek tipů

6. 11. 2009

Zbytek-taky zajímavý:

Jak opravit rozbité auto ?:když si stopnete nějaký auto co neni vase (treba si před něj stoupnete) no a zníčíte ho drív nez ho ukradnete (muzete mu ustrílet klidne i vsechna kola) no akorát to nesmí bouchnout, a když ho pak ukradnete vsechny škody zmizí, kola narostou...

Jak vyhrát závod na plné? Fígl je v tom, že v uzavřeném objezdu hned za první zatáčkou. Vjedete na něj a projedete ho až vyjedete na původní silnici a tam restartujete auto za pomocí tlačítka [0] (defautlně). Mělo by vás to hodit na cílovou rovinku a pak už jen dojet pro vítězství.

Hodiny: Hodiny v Mafii se řídí časem ve Windows, takže když posunete čas na správnou stranu, prodloužíte i čas.

Klakson: Auta v Mafii mají klakson, ale u některých ho neslyšíte. To prý ale nevadí, při použití ostatní auta uhýbají jako jindy.

Červený semafor: Zkuste na světelných křižovatkách jezdit po chodníku. Pak vás poliši nebudou honit za jízdu na červenou. Peněženka:

Při načítání mise UPRCHLÍK se na pozadí zobrazí peněženka - když se pořádně podíváte, tak pod dolary je taky česká dvoustovka !

Zničení nepřítele a auta: Když je váš nepřítel u nějakého auta, tak se snažte strefit do chladiče toho auta. Pokud míříte dobře, tak po chvíli automobil exploduje a váš protivník zahyne.

Jak za zeď? Určitě už jste se někdy chtěli dostat za nějakou zeď za kterou se jinak dostat nejde. Ale ono to jde udělat celkem jednoduše - stačí, když si seženete náklaďák, pak větší auto se střechou - nejlépe nějakého sporťáka - a koš, bednu, nebo popelnici. Náklaďákem přirazíte kolmo ke zdi, pak kolmo ze strany nebo ze zadu auto se střechou a k tomu sporťák a ke sporťáku musíte buď dostřílet nebo opatrně dostrkat odpadkový koš, bednu nebo popelnici. Pak si ze strany, kde má koš podstavu, na něj vylezete a pak vylezete na sporťák atd. - až konečně vylezete na náklaďák, na kterém se rozběhnete a skočíte přes onu zeď. Musíte si dávat pozor, abyste se nepropadli, což můžete vyzkoušet tak, že budete střílet a dívat se, jestli patrony zůstaly na povrchu ležet nebo ne. Tímhle způsobem se dá dostat i za vrata u Pepeho restaurantu.

Jak se opít v Mafii? V misi VŠECHNO NEJLEPŠÍ (aspoň myslím, že se tak ta mise s parníkem jmenuje) se můžete opít. Jednoduše až budete na lodi, jděte pořád rovně až do místnosti s barmanem, který vám nechce nalít. Na levé straně (pokud stojíte čelem k barmanovi) je sklenička. Stačí se 3-krát napít a po chvilce se to s vámi začne houpat.

Startování auta: Jak vystoupit z nastartovaného auta ? Nastupte do auta a nastartujte ho (přední šipka). V momentě, kdy bude auto startovat, z něho vystupte (pravé tlačítko na myši) a co se stalo ? Stojíte před nastartovaným autem. Dá se to využít při rychlém útěku kde 3-4 sekundy znamenají vaše zdraví.

Veselé hlášky: Vezměte si jakýkoliv taxík a jezděte po městě do té doby, než uvidíte mávajícího maníka. Nechte ho přistoupit. Pak vylezte z auta a vyhoďte ho. Pak jen uslyšíte, co má za kecy : "To je moje auto, nechte mě být". Tohle vám řekne každý, koho vyhodíte ze svého auta.

Podivný tip: A teď tu máme jeden opravdu podivný tip, ale vyzkoušejte ho, třeba funguje : Když při nějaké přestřelce stojíte u koše nebo hydrantu (no prostě u něčeho, na co se dá vylézt) a potřebujete nabít náboje, tak vylezte na ten koš nebo hydrant a náboje budou rychle nabity.

Trik s hydrantem: Když střelíte do hydrantu, tak vršek upadne, ale když střelíte spíše do spodní části, tak upadne zhruba prostředek, ale vršek zůstane stát nahoře i když není nijak spojený ze zemí. Takže je vlastně ve vzduchu.

Tip na snadnější zabití policistů a mafiánů: Tento fígl lze použít jen tehdy, jsou-li mafiáni nebo policisti v autě. Když po vás střílí, vyčnívají z auta ven a to je ta chvíle, kdy je trefíte - stačí pouhá jedna kulka, abyste je zabili.

Pískání: Když jste v autě a zmáčknete klávesu abyste mohli zatroubit, tak auto zatroubí. To by nebylo nic tak zajímavého, ale když nejste v autě a zmáčknete tu samou klávesu, tak Tom zapíská. Ale upřímně řečeno - nikdo a nic na jeho pískání nereaguje.

Skrytý subquest: V misi Omerta je skrytý SUBQUEST. Ještě předtím, než půjdete za Georgem, aby vám poradil, kde je Frank, jděte za Lucasem. Tommy mu poví, že když dokončí jednu práci, zastaví se u něho. Splníte misi a napíše vám, že se můžete zastavit u Lucasa Bertone. Poprosí vás, abyste šli zmlátit jednoho týpka. Půjdete za ním, trochu ho zmlátíte a jdete za Lucasem - dávejte si pozor, není je to žádná sranda zmlátit ho !! Lucas vám dá tip na celkem pěkné auto, které se podobá tmavozelenému cabrioletu v autoservisu. Nachází se v OAK HILL - dejte si pozor na týpka, který se prochází okolo parkoviště. Odstřelte ho, vemte si auto a jděte do Salieriho Baru.

Psí hlava: Když hrajete nějakou misi a jste v Extrémní jízdě, nebo pouze v jízdě a jedete, nebo jdete městem, můžete potkat chlápka (ženskou nikdo ještě nepotkal) se psí hlavou ! Je to taková srandička od IS.

Rychlého nabíjení: Pokud jste právě v přestřelce a potřebujete rychle nabít, tak při nabíjení udělejte úskok doprava/doleva a máte nabito rychleji. Př.: došly vám náboje v Thompsonu - když Tom začne nabíjet, tak prostě uskočte doprava/doleva a je nabito asi tak o 2 sekundy, možná i víc, rychleji. Jak střílet z pumpovačky bez nabíjení všech 8 nábojů za sebou (potom musíte dobít zase celý zásobník)? Stačí si sednout, držet šipku dozadu a po každém výstřelu zmáčknout tlačítko pro skok. Při střílení musíte pořád sedět! (samozřejmě ve hře :-)). Hodí se to, když chcete rychle zničit auto a perfektně se to dá využít v misi Skvělý obchod. P.S.: funguje to i u lupary. z V misi Smetánka, kde máte zabít Morella, existují dva konce: 1. konec je když si vezmete Thor 810, tak budete na letišti sestřelovat letadlo. 2. konec - když si vezmete Phaeton V16 (takový ten kabriolet) a pojedete až k mostu, takže neodbočíte na letiště.

Dodržování předpisu: Vždy (pokud nějak moc nespěcháte) jezděte s omezovačem rychlosti, který je bývá nastavený na klávese F5. Také si dávejte pozor na to, abyste před policajtem nejeli na červenou. Pak by chtěl zaplatit pokutu.

Přístup ke všem misím: Pokud si chcete zahrát v Mafii Extrémní jízdu a všechny mody jízdy hned od začátku, nemusíte dělat mise. Stačí otevřít dveře ve Works Quarter a vše se zpřístupní samo.

Granát v tramvaji: Kupte si ve starém kině pár granátů. Na jakékoliv tramvajové zastávce nastupte na chvíli do tramvaje – v ní krátce hoďte jeden granát a rychle vystupte ! Rychle se vzdalte od tramvaje a pozorujte tramvaj. Výsledkem je krásná tlaková vlna, která roztříští okna na vzdálenost cca 10 metrů od tramvaje, samozřejmě že v tomto okruhu i usmrtí všechny živé osoby (kromě řidičů sedících v automobilech. Ale co to ? Řidič tramvaje je mrtvý, ale tramvaj se rozjíždí a jede klidně dál – no a pak že neexistuje perpetuum mobile ! J

Prototyp domů: Pokud v extrémní jízdě jedete z nějakým prototypem domů a bojíte se, že ho rozflákáte, tak si hru můžete uložit u nějakého měníka se splněným úkolem.

Tommy Angelo na WC: To není problém. Zahrajte si Mafii (normální hru), level Běžná rutina - Clarkův motel. Dostaňte se do motelu a v přízemí na konci chodby je WC. Vejděte dovnitř a doleva a tam navštivte jednu kabinku a stiskněte akční klávesu (pravé tlačítko myši) a už se jen úchylně zeširoka usmívejte a těšte se.

Páčidlá v misích 1) Jedno máte v misii "Volební kampaň". Nachádza sa to niekde v neakých postranných miestnostiach. 2) Druhé je v misii "Omerta" .Keď cez hangáry utekáte za Frankom prejde okolo vás náklaďiak v ktorom sedí neaký černoch on vyskočí po chvíľi a rozbehne sa po vás s páčidlom. Zabite ho a máte znova páčidlo. 3) Dalšie je v misii kde ste s Paulim v starej servisnej stanici tam je jeden týpek s páčidlom, zabite ho a máte ho.

 Zajímavosti 1) Na prvním CD hry se nachází soubor pojmenovaný MafiaLauncher.exe, který zastává funkci autorunu (automatického spouštění). Pokud jej otevřete v nějakém editoru zdrojů (například v programu ResourceHacker, který najdete na adrese http://www.users.on.net/johnson/resourcehacker/), tak ve složce Bitmap/PETRA/1029 najdete jeden velmi "zajímavý" obrázek, který ale se hrou nemá mnoho společného (i když, kdo ví :). 2)

Když pojedete z Central Islandu do Downtownu (po jižním zvedacím mostě), tak na konci mostu jsou po obou stranách stejné budovy, které jsou propojeny takovou chodbou s okny, vedoucí nad silnicí. Zkuste do těchto oken střílet (postupně vyzkoušejte všechny) ze směru od Central Islandu – pokud se trefíte do správného okna, měla by vám ztmavnout obrazovka a ozvat se záhadný hlas, který říká takový zajímavý textík. P.S. Je možné, že prostřílíte všechna okna, a přesto se vám žádný hlas neozve – nevím čím je to způsobeno, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že dokud jsem používal původní soubor game.exe, tak to fungovalo. Když jsem pak nainstaloval oficiální opravný patch, už se žádný hlas neozval – takže to asi odebrali :( 1)

Chcete v jízdě získat velmi jednoduše Bolt Thrower? Jeďte na zvedací most, který spojuje Works Quarter a Central Island, a střelte do té budky, ve které by ve skutečnosti seděla obsluha mostu (směrem do Central Island to je po levé straně). Pokud se správně trefíte, měla by vám probliknout obrazovka. Nyní se vraťte do auta, jeďte ke zvedacímu mostu (spojujícímu Central Island a Downtown) a pod ním najdete Bolt Thrower.

2) Chcete si užít celou jízdu i extrémní jízdu, aniž by jste uhráli jedinou misi hry? Spusťte obyčejnou jízdu (Malé město). Jeďte dolů, do Works Quarter. Podle mapky se dostaňte k nejzápadnějšímu parkovišti (na mapce to malé P v modrém čtverečku), zahněte doprava po kolejích (na mapce směr západ). Sledujte levou stranu. Na první křižovatce byste měli vidět malé parkoviště, vedle něj telefonní budku a taky “vstup” do boční uličky. Vystupte z auta, jděte do této uličky. Po levé (opět :) straně uvidíte zelenou budku. Za ní je stěna budovy s texturou dveří. Pokud půjdete blíž, objeví se vám ikonka vykřičníku, neboli můžete provést akci. Takže akční klávesou dveře “otevřete” a nyní máte odemčenu celou jízda a extrémní jízdu.

3) Chcete získat všechna auta extrémní jízdy do jízdy normální (samozřejmě bez nutnosti uhrát extrémní jízdu)? Spusťte extrémní jízdu, nasedněte do svého auta a jeďte ke škole v Oakwoodu (té velké budově v nejvýchodnější části této čtvrti – podívejte se na mapu). Jděte podél dvojdomků, které jsou na protější straně, než je škola, směrem na sever, až dojdete k domku s terasou, malým schodištěm a modrými dveřmi. Jděte k nim a zobrazí se vám známý symbol vykřičníku – použijte akční tlačítko a od této chvíle můžete v normální jízdě používat mnoho nových aut.

Yellow Pete: Pokud nevíte kde je žlutej Pít (Yellow Pete)který prodává zbraně,musíte se dostat do Hobokenu ale musíte už mít udělanou misi "Fair play".Najděte si vlakovou zastávku Central Hoboken poté jed'te po modré čáře směrem na new Ark,po celou jízdu se dívete na mapu až pojedete po modré čáře a uvidíte silnici která je slepá do ní zatočte.jed'te pořád rovně ulicí a až na jednom domu uvídite napis Twister tak zastavte a vystupte.Ze předu jsou na tý budoově asi 4 dveře dvě v prostřed vedle sebe a dvoje je obklopují.ani jedny z těchto to nejsou musíte zajít vedle domu,tam jsou dveře s takovým jakoby okýnkem u nich dejte action button otevřou se a pak jděte chodbou najdete tam otevřené mříže běžte dolů a tam už máte na výber snad všechny zbraně ve hře.

Finty s trainerem: Jděte na adresu http://mafia.scorpions.cz/download/mafia-trainer_plus19.zip, stáhněte si MAFIA TRAINER +19 (pozor! Na některých POČÍTAČÍCH [nebo operačních systémech] tento trainer nefunguje - a když jej spustíte s hrou, tak se hra vypne!) a dejte si třeba Extrémní jízdu. Můžete si pomocí 1-5 vybírat normální zbraně (včetně LAHVE!!!), pomocí 6 vybírat velké zbraně (včetně PRKNA, TYČE a MEČE!!!) a pomocí 7 vybírat předměty. Většina těchto předmětů je k ničemu ale pozor! Můžete získat kbelík - to není nic nového, je to přece i v misi "Všechno nejlepší", ale pokud si chvíli budete projížďet inventář, narazíte na PSÍ HLAVU (aniž byste předělávali textury nebo modely!) a potom na BATERKU, kterou když vezmete do ruky, tak se vám v ruce objeví malá GODZILLA. Obě poslední zmiňované věci jsem ve hře nikdy nenašel a při používání (boxování) vám nijak nepomůžou, pořád budete boxovat jak s normálními pěstmi.

Jak na combo: Když si stoupnete před člověka, nejlepší je to v EJ na ty, co zadávají úkoly, napřáhnete se na maximum a stoupnete si přesně před něj, tak se vám může povést COMBO. Mě se například stalo, že ho Tommy chytl a kopl kolenem do břicha. Vypadá to fakt efektivně! Doporučuju :)

Jak si zasaltovat s autem: 1.Vemte si v EJ auto Crusader Chromium Fordor, a vydejte se do New arku k mostu (úplně nahoře v městě) a rozjeďte se před mostem na rychlost 120 km/h a vyjeďte na skokánek, co je na mostě. Uděláte nejméně 5 salt a jako bonus se ještě dotknete koly vzducholodě nad mostem :-)

2. V OakWoodu jeďte ke kruhovému objezdu s nejlépe nejrychlejším (bonusovým) autem ve hře, které ale musí mít nízký podvozek - v jízdě nebo extrémní jízdě - pořádně se proti objezdu rozjeďte a pokud jste vybrali správné auto, začnete dělat salta. Jenom pozor, ať nezničíte kostel :-))

Tip na závěrečnou misi: V poslední misi (souboj se Samem) nemusíte na konci dodělat Sama samopalem, ale můžete použít granát. Najdete ho u některého mafiána je to druhá fáze mise. Když Sam zaleze za ten roh přibližte se do té vzdálenosti než začne pálit Sam je to asi místo kde se nachází lavička nebo tak něco a je u pravé zdi. Zastavte se a hoďte granát bokem ke zdi od vás a granát se odrazí za roh a je po Samovi. Někdy to nevyjde.

Tipy s hláškami: 1. Když jste v misi Sára zmlátili už všechny vožungry :-) tak jděte k Sáře, promluvte s ní a jak začne mluvit, tak do ní bouchněte - "Co to děláš, Tome?" "Můžeš mi říkat Tome." :-D.

2. A ješte, když už jste blízko jejího domu a utíkáte napřed k jejím dveřím od bytu, Sára (vždy, automaticky) řekne "Tak jsme tady, pojď dovnitř" - a když utečete napřed, tak po její větě Tom řekne "Nene, dnes mám na práci něco jinýho" :-D. Zajímavý postřeh: Mezi tvůrci Mafie se k mému potěšení najde zřejmě nemalý počet metalistů, a zřejmě zájemců o extrémnější žánry

(jen tak dál Jak jinak si taky vysvětlit, že mezi závodníky v misi Fairplay najdeme jména jako: 1) Peter Tätgren (zpěvák/kytarista kapel Hypocrisy a Pain)

2) Thomas Warrior (což je přezdívka Thomase Gabriela Fischera, zpěváka/kytaristy Celtic Frost)

3) Chris Barnes ( zpěvák Six Feet Under, ex-Cannibal Corpse)

4) Mick Harris ( bubeník Napalm Death)

5) Will Rahmer (zpěvák/baskytarista Mortician)

6) Bill Steer (kytarista Carcass, Napalm Death)

7) Kirk Windstein (zpěvák/kytarista Crowbar)

8) David Vincent (zpěvák/baskytarista Morbid Angel) Další jména mi nejsou povědomá, ovšem i tak je jich až dost. Nemluvě o tom, že auto Bolt Thrower nese název britské deathmetalové legendy...

Pár chybiček: 1) Když si po misi Volební kampaň jedete ukrást luxusního Cadillaca, sražte jednoho z těch dvou čumilů nebo ho i klidně zabte. A co se stane? Oni si budou povídat dál jako by se nic nestalo a tomu druhému vůbec nevadí, žejeho kolega leží na zemi sténající, popřípadě už tuhý.

2) Jednou, když jsem jel krást žlutý Cadillac (Lassiter Phaeton) před Municipal Building, stala se mi divná věc. Přejel jsem hlídače, což neuniklo jednomu policajtovi a hned se ke mně hnal. Když jsem však z auta vystoupil, strážce zákona se jakoby nic otočil, obrátil se k hydrantu na ulici a dělal, jako by ho opravoval. Korunu tomu nasadily dvě kolemjdoucí ženy, které mě po mém oslovení odpověděly "Dobrý den!" a "Vám to ale dnes sluší, pane Angelo!" Nevím jak vy, ale já se za celou dobu hraní Mafie od žádné ženy ničeho takového nedočkal.

3) Poté, co jsem v misi Jen tak pro radost ujel s bednami z přístavu, vyrazila za mnou ta dvě auta. Na smluvené místo mě však nedoprovodila a zastavila poblíž. Já vyskočil z náklaďáku se sebevědomými slovy (A ani jsme tu vaši past nepotřebovali), Sam nastoupil do auta a při odjezdu jsme si na radaru všiml, že se zasekl u těch dvou nepřátelských aut. Když už jsme s Pauliem zatáčeli do Hobokenu, objevila se mi hláška "Sam zemřel.." a hra se ukončila.

4) Jestli budete mít v závěrečné misi Smrt umění čas a náladu, porozhlédněte se po interiéru galerie. Nepřipomíná vám náhodou pražské Národní muzeum?

Trojice tipů: 1. Jděte na West marshall bridge a zastavte se u věžičky. Střelte do okna ze strany od Works Quarter jakoby na pozici 6 hodin. Až obrazovka blikne, jeďte k East marshall bridge. Směrem z Central Islandu si dejte most před sebe - jděte doleva od něj a dostanete se k autu, které uvidíte až o spoustu let později :-).

2. V extrémní jízdě jeďte do Oakwoodu - doprava nahoru. Asi v jedné třetině odvrchu až dolů (od toho rohu) je dům s modrými dveřmi. K těm jděte a můžete si odemknout všechna auta (stejně jako se ve Works Quarter dá odemknout přes dveře extrémní jízda).

3. V misi 9. v šesté části jděte na toto místo (obrázek). Tam můžete projít skrz sloupek vedle lampy. Utíkejte dopředu a držte se vpravo u zdi. Doběhnete k policejnímu vozu, s tím pak jeďte směrem k Baseballovému stadionu a na silnici se dostanete v pohodě skrz zeď :-).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.....

(lol ?, 3. 9. 2010 18:53)

ženskou nikdo jeste nepotkal? asi jo...
http://www.youtube.com/watch?v=NUDCrHZqJBE dcl starý video